Przegląd Piosenki Religijnej Cecyliada 2017 w Szkołach Katolickich w Płocku
 Przegląd Piosenki Religijnej Cecyliada 2017
w Szkołach Katolickich w Płocku

Z okazji zbliżającego się dnia świętej Cecylii – patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych −  Szkoły Katolickie w Płocku zapraszają uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wraz z opiekunami do wspólnego przeżywania tego święta. W ramach obchodów odbędzie się Ogólnodiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej – Cecyliada 2017.

Więcej informacji znajdziemy na stronie: https://stanislaum.pl

Spotkania szkoleniowe dla katechetów szkół ponadgimnazjalnych

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy katechetów szkół ponadgimnazjalnych na spotkania formacyjne. Odbędą się one:

- 15 listopada 2017 r. (środa), w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego (ul. Tumska 3; budynek Kurii Diecezjalnej Płockiej) w Płocku;

- 16 listopada 2017 r. (czwartek), w par. pw. św. Maksymiliana Kolbego (ul. ks. R. Jaworskiego 1) w Płońsku.

Informacje o spotkaniu oraz zaproszenia zostały wysłane drogą elektroniczną.

Treść załącznika można pobrać tutaj:

Pismo do Dyrekcji Szkoły jpg

Pismo do Dyrekcji Szkoły doc

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2017
Drodzy Nauczyciele, Katecheci i Wychowawcy,
Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto. Zatrzymujemy się w naszym wędrowaniu przez codzienność nie tylko po to, aby uczcić historyczną rocznicę powołania do istnienia w reformującej się I Rzeczypospolitej Komisji Edukacji Narodowej i docenić rolę edukacji w życiu społeczeństwa i Państwa, ....
 "Masz DOBRY plan?"

"Masz DOBRY plan?" to cykl comiesięcznych spotkań (dla uczniów szkół średnich, przede wszystkim dla maturzystów). Spotykamy się w płockiej "Studni" (ul. Górna 1) w drugą środę miesiąca o godzinie 18: pierwsze spotkanie już 11 października, kolejne 8 listopada i 13 grudnia. Wstęp wolny.

Zapisy: ksmarcinkedzia@gmail.com lub na Facebooku (żebyśmy wiedzieli dla ilu osób przygotować kolację:)

Serdecznie zapraszam

ks. Marcin Mateusz Kędzia

XVII Dzień Papieski

Poniżej zamieszczam informację prasową na temat XVII Dnia Papieskiego. Chciałbym zachęcić do korzystania z materiałów przygotowanych na tegoroczny dzień papieski, które można pobrać ze strony www.dzielo.pl (dzień papieski/dzień papieski 2017/ do pobrania). Pośród materiałów można znaleźć katechezy, szkice homilii, rozważania na apel jasnogórski, różańcowe oraz interpretację hasła tegorocznego Dnia Papieskiego.

Ks. Andrzej Janicki

Koordynator Dnia Papieskiego w Diecezji Płockiej

Rekolekcje dla katechetów

W okresie jesiennym odbędą się trzy tury rekolekcji dla katechetów:

29 IX – 1 X 2017 r. – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku;

13 – 15 X 2017 r. – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku;

20 – 22 X 2017 r. – Ośrodek Charytatywno – Szkoleniowy Caritas w Popowie.

Prosimy o wcześniejsze wpłacenie zaliczki na konto Wydziału Katechetycznego.

Spotkania szkoleniowe dla katechetów szkół podstawowych

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy katechetów szkół podstawowych na spotkania formacyjne. Odbędą się one:

-4 października 2017 r. (środa), w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-
Wychowawczym STUDNIA (ul. Górna 1a) w Płocku;

-5 października 2017 r. (czwartek), w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej

(ul. Wojska Polskiego 51) w Ciechanowie.

Informacje o spotkaniu oraz zaproszenia zostały wysłane drogą elektroniczną.

Zmiana terminu OTK

Archidiecezja Łódzka – organizator tegorocznej edycji Olimpiady – poinformowała o zmianie terminu etapu szkolonego OTK. Nowy termin to 29 listopada 2017 roku. Zachęcamy do organizowania tego konkursu w szkołach średnich naszej Diecezji. Więcej informacji na stronie internetowej: www.otk.pl