Katechezy o św. Pawle w MP3 i w wersji książkowej

Katechezy o św. Pawle w MP3 i w wersji książkowej

Już do nabycia w księgarni WAM (www.wydawnictwowam.pl) niezwykle interesująca płyta MP3 i książka ks. Waldemara Turka z katechezami o św. Pawle, które za Radiem Watykańskim zamieszczaliśmy na naszej stronie internetowej w Roku św. Pawła. Zachęcamy do nabycia i wykorzystania w katechezie i dla własnego pożytku duchowego.
WAM napisało:
Porywał chrześcijan, aby wtrącać ich do więzienia i zmuszać do zaparcia się wiary. Spotkanie z Chrystusem radykalnie odmieniło jednak jego życie. Gorliwy faryzeusz stał się odważnym Apostołem nowej religii. Pokornie znosił trudy i prześladowania, głosząc prawdę o Zmartwychwstałym. Audiobook (i książka) „Śladami Pawła Apostoła” jest swego rodzaju biografią św. Pawła, opartą na wnikliwej lekturze jego Listów oraz Dziejów Apostolskich. Dodatkową inspiracją dla autora były wielokrotne podróże śladami Pawła. Opracowanie przybliża główne wydarzenia z jego życia i towarzyszące mu duchowe zmagania. W narrację wpleciono refleksje o kondycji Kościoła w przeszłości i w czasach obecnych, nawiązano do podstawowych pytań, jakie stawiają sobie ludzie w każdej epoce, ukazując nieprzemijającą aktualność osoby i nauczania św. Pawła.

Ks. Waldemar Turek (ur. 1962) - kapłan Diecezji Płockiej, dr hab. nauk teologicznych, dr nauk humanistycznych, pracownik Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej i wykładowca na Papieskim Uniwersytecie Urbaniańskim w Rzymie.Jest autorem wielu publikacji z dziedziny filologii klasycznej, patrologii i duchowości. Ostatnio opublikował w Wydawnictwie WAM Mocni w wierze. Refleksje patrystyczne o duchowości kapłańskiej (2010).